×
STATÜ

GAZİ YARI MARATONU STATÜSÜ

YARIŞMA TARİHİ

 

16 EKİM 2022

YARIŞMA YERİ

 

GAZİANTEP

YARIŞMA KAYIT LİNKİ

 

www.gaziyarimaratonu.org

YARIŞMANIN SON KAYIT TARİHİ

 

10 EKİM 2022


GENEL KONULAR :

1. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusu 16 EKİM 2022 Tarihinde Gaziantep’te Düzenlenecektir.

2. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusu Türk Ve Yabancı Sporculara Açık Olacaktır.

3. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna 2004 Ve Daha Büyük Doğumlu Sporcular Katılabilir.

4. Gazi Yarı Maratonunda 30 Yaş ve Üzeri Master Kategori Olarak Değerlendirilecektir.

5. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılacak Sporcular 15 EKİM 2022 Tarihinde Saat 10:00-22:00 Arası Yarış Kitlerini Almak Üzere …………………………….. Gelmeleri Gerekmektedir.

6. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusu Ödül Töreni ..…………………………. 13:00 ’de Yapılacaktır.

7. Gazi Yarı Maratonu Ve 10K Yol Koşusunda Genel Klasman Ve Yaş Grupları Ödül Tablosu Yabancı Sporculara Açık Olacaktır.

8. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusunda Genel Klasman Ve Yaş Gruplarında Sadece ilk 3 Giren Sporcular Kürsüye Çıkıp Kupa Alacaktır.

9. Gazi Yarı Maratonunda Ve 10KM Yol Koşusunda Yaş Grupları İçin Tasnif Olacaktır.

10. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılım Ücreti 100 TL’dir.

11. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusunun Son Kayıt Tarihi 10 EKİM PAZARTESİ Günü Saat 17:00’de Bitecektir.

12. Yarışma Günü Kesinlikle CHİP VE GÖĞÜS NUMARASI Dağıtımı Olmayacaktır.

13. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılacak Tüm Sporcuların Konaklamaları , Ulaşımları Ve Kayıt Ücretleri Kendilerine Aittir. Davetli Sporcu Uygulaması Yoktur.

14. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılan Tüm Sporcular Organizasyonun Sunduğu TAHÜTNAMEYİ İmzalayıp Chip Ve Göğüs Numarasını Ondan Sonra Alabilir.

15. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılan Kadın-Erkek Tüm Sporcuların Fotoğraf Ve Video Gibi Görsellerini Organizasyonun Paylaşma Hakkı Vardır. Paylaşımdan Doğacak Problemler Organizasyonu Bağlamaz , Sporcu Mesuliyetindedir.

16. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Katılacak Olan Tüm Sporcular Statüyü Kabul Etmiş Olup Kayıt Olduktan Sonra Veya Yarış Sonrası İtiraz Hakları Yoktur.

17. Kayıt İşlemi Tamamlandıktan Sonra Kategori Değişikliği Yapılamaz. ( 21K’dan 10K’ya - 10K’dan 21K’ya Geçilemez )

18. 10KM Yol Koşusunda Sadece Yaş Gruplarına Para Ödülü Verilecektir. Genel Klasman Ödül Tablosu Yoktur.

19. Gazi Yarı Maratonu’na katılma hakkı kişiseldir, Yarış Numaraları ve Katılım Hakları Bir Başka Sporcuya devredilemez.

20. Gazi Yarı Maratonunda (21K’da) Yarışı 27.Sırada Bitiren Sporcuya 1KG Baklava Hediye Edilecektir.

TEKNİK KONULAR:

1. Takım Tasnifi Sadece YARI MARATONDA Yapılacaktır. Takım Tasnifine Katılmak İsteyenler En Fazla 4 Sporcu İle Yarışabilir. İlk 3 Sporcusunun Bitirme Süreleri Takım Zamanını Oluşturacaktır. Takımlar En Az Süre Toplamından En Fazla Süre Toplamına Doğru Sıralanacaktır. Eşitlik Halinde Takım Adına Koşan 3.Sporcusunun Bitirme Zamanı Baz Alınacaktır. Takım Tasnifinde Lisans Zorunluluğu Yoktur. Takım Tasnifinde Takımlara PARA ÖDÜLÜ Verilmeyecektir. İlk 3 Takıma Kadınlar'da Ve Erkekler 'de Olmak Üzere KUPA VERİLECEKTİR.

2. Yarı Maratonun Cutoff (Katof) Süresi 2 Saat 30 Dakika Olup Bu Süreyi Aşan Sporcular Sonuç Listesinde DQ ( Diskalifiye ) Olarak Görünecektir. Süresi Ve Sıralaması Olmayacaktır.

3. 10K Yol Koşusunun Cutoff (Katof ) 1 Saat 30 Dakika Olup Bu Süreyi Aşan Sporcular Sonuç Listesinde DQ ( Diskalifiye ) Olarak Görünecektir. Süresi Ve Sıralaması Olmayacaktır.

4. Gazi Yarı Maratonu Startı 09:00 ‘da Verilecektir.

MALİ KONULAR :

1. Yarı Maraton Ve 10KM Yol Koşusuna Katılım Ücreti 100 TL

2. İki Farklı Kategoride Para Ödülü Almaya Hak Kazanan Sporcular Sadece Bir Ödülden Faydalanabilir. O da Yüksek Olan Ödüldür. Diğer Para Ödülünü İse Sıralamada Aşağıdan Yukarıya Doğru Kaydırma Yapılarak Başka Sporcu Alır.

3. Yarı Maraton Ve 10KM Yol Koşusunda Para Ödülü Kazanan Sporcuların Ödülleri Şahsi İBAN Numaralarına Yatırılacaktır. Kayıt Esnasında Şahsi İBAN Numaranızı Girmeniz Gerekmektedir.

4. Tüm sporcuların kayıt anında kendi adına açılmış IBAN numaralarını ibraz etmeleri zorunludur. Ödüle hak kazanmanız durumunda ödülünüz bu hesaba yatırılacaktır. Tüm sporcuların kendilerine ait Türkiye’de açılmış bir banka hesabı bulunması zorunludur.

5. Yarışmaya katılacak yabancı sporcuların kendilerine ait yurtiçinde ( TÜRKİYE’DE ) açılmış bir hesabı bulunmak zorundadır.

6. Gazi Yarı Maratonu Ve 10KM Yol Koşusuna Kayıt Ücreti Olan 100 TL Ödeyip Kayıt Yaptıran Sporcular Herhangi Bir Sebeple Yarışa Katılamaması Durumunda Kayıt Ücreti İade Edilmeyecektir.

7. Parkur Rekoru Kırılması Halinde Alınacak Olan Para Ödülü Sadece YARI MARATON İçin Geçerlidir. Parkur Rekoru Para Ödülü Sadece 1 Erkek Ve 1 Kadın Sporcu İçin Geçerlidir.

8. Kazanılan Para Ödüllerinin Teslim Süreci 2 Hafta Sonradır ( 31 EKİM 2022 )

KAYIT OL
/ gaziyarimaratonu
/ gaziantepbeld