×
ŞARTLAR VE KURALLAR

2021 GAZİ YARI MARATONU VE 10 KM YOL KOŞUSU

 

Yarış Günü ve Saati: 19 Aralık 2021 Pazar günü sabah 09.00 'da başlayacaktır.

 

Yaş Sınırı: 19 Aralık 2021 tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2021 tarihinde başlayacak olup 13 Aralık 2021 tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapılabilmektedir. (Yarış kontenjanının (2.000 sporcu) erken dolması durumunda kayıtlar otomatik olarak kapanacaktır.

Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli:Koşuculardan kayıt ücreti olarak 21 Km 75 TL, 10 Km 60 TL olarak alınacaktır.

Yarış Kuralları: Gazi Yarı Maratonu IAAF kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir.

Yarış ve Koşu Güzergâh Kontrolü: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşecektir.

GAZİ Yarı Maratonu öncesi, herhangi bir anda, etkinlikten çekilebilirsiniz. Etkinlikten çekilmeye karar vermeniz halinde, mücbir sebebiniz olsa dahi, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı bir başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır.

GAZİ Yarı Maratonu’na katılma hakkı kişiseldir, yarış numaraları ve katılım hakları devredilemez.

DEĞERLENDİRMELER

Takım Tasnifi: Yarışmada takım tasnifi olmayacaktır.

Ödüller: Yabancı sporcular yarışmada maddi ödüllerden faydalanamazlar sadece manevi ödüllerden (kupa, madalya, hediyeler vb.) faydalanabilirler. Genel klasmanda dereceye giren sporcu sadece 1 ödülden faydalanabilir. Ödül listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Su ve Sünger İstasyonları: Parkurun 5, 10, 12.5, 15, 17 kilometrelerinde su ve sünger istasyonları yer almaktadır. İstasyonlarda kesme şeker, limon bulunur.

Kişisel Eşyalar:Koşucular kişisel eşyalarını yarışma alanına kurulacak olan emanet çadırına bırakabilir. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilmektedir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş saymaktadır. Katılımcılara Sunulacak Hizmetler: Katılımcılara yarışma öncesinde cip dağıtım merkezinde tişört, çanta, yarışma sonrasında madalya ve sporcu gıda paketi, dereceye giren atletlere kupa ve para ödülü verilecektir.

Sunulacak Hizmetler;

• Makarna Partisi

• Koşu güzergâhında ihtiyaç noktaları

• Güzergâh boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri

• Tek kullanımlık çiplerle tasnif

• Bitiş noktasında sporcu gıda paketi (meyve, meyve suyu, çikolata, su)

Başlangıç Dizilişi: Koşu başlangıcından 15 dakika önce koşucular nizami göğüs numaraları ile başlama noktasındaki yerlerini alacaklardır.

Göğüs Numarası: Göğüs numarası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonunda verilecektir. Her Sporcu kendi göğüs numarasını kimlik karşılığında alabilir. (Başka bir sporcu yerine yarış kitini alacak olanlar, ilgili sporcu veya sporculara ait kimlik fotokopilerini ibraz etmeleri gerekmektedir.) (Yarışma günü çip ve göğüs numarası dağıtımı kesinlikle yapılmayacaktır.) Göğüs numarası değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu formasının ön tarafında taşınmak zorundadır ve başka kişilere verilemez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi, reklam baskısının bükülmesi, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.

Göğüs Numarası ve Zamanlama Çipi Dağıtımı: 17 Aralık 2021 Saat 10.00 ile 18 Aralık 2021 Saat 19:00 saatleri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Göğüs Numarası Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu Gaziantep İl Temsilciği Hakemleri tarafından güzergâh boyunca ve bitiş noktasında video kaydı, tasnif ölçümü ve listeler ile yapılacaktır.

Soyunma Kabini: Kıyafet değiştirme hizmeti start noktasında verilecektir.

Zaman Sınırı: Koşucular için zaman sınırı 21 Km için 2 saat 40 dakikadır, 10 Km için 1 Saat 20 Dakikadır. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımda koşmaya devam edebilir.

Makarna Partisi: Yarışma öncesinde çip dağıtım merkezinde gerçekleştirilecektir.

Mesuliyet ve Sigorta: Yarışmalara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizasyon Komitesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.

Sonuç Listeleri: yarışma sonrasında www.gaziyarimaratonu.org adresinden yayınlanacaktır.

Ödül Töreni: Yarışma sonunda dereceye giren sporcuların para ödülleri şahsi IBAN numaralarını ibraz etmek şartıyla hesaplarına en geç 1 ay içerisinde yatırılacaktır.

Not: Ödül töreni yarışma sonunda saat 12.30 ile 15.00 arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Kültür Merkezinde yapılacaktır. Törene şahsen katılmayan (doping kontrolünde olanlar ve sağlık sorunu olanlar hariç) sporcuların kupa, madalya ve para ödülleri ödenmeyecektir.

(Ulaşım planlamanızı ödül törenine ayarlamanız önerilir.)

Sağlık Hizmetleri: Parkur boyunca ilk yardım gerektiren durumlara anında müdahale etmek amacıyla ambulanslar ve sağlık personelleri görev yapacaktır. Parkurun start noktasında acil durumlara müdahale edilebilmesi için sağlık çadırı bulunacaktır.

Not: Yarış esnasında oluşan sağlık sorunlarında yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz. Bu konuda mesuliyet katılımcılara aittir.

Tuvaletler: Start ve Finiş noktasında kadın ve erkek portatif tuvaletleri hazır bulunacaktır.

Uyarılar: Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (örneğin; güzergâh, tarih, çip dağıtım alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için sitemizi (www.gaziyarimaratonu.org) yeniden ziyaret ediniz.

KAYIT OL
/ gaziyarimaratonu
/ gaziantepbeld